| ladygaga a întrebat:

Cum fac sa scap de timiditate? Nu vreau site`uri sau linkuri, vreau parerea voastra.Adica mereu ma inrosesc laughing, dar nu sunt mereu timida, uneori si cu anumite persoane. Vreau sa stiu de la baieti: ce parere va faceti despre cineva daca e timida/se inroseste mereu?crying

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O fata care e timida / se inroseste mi se pare super draguta. Deja are o bila alba de la mine. Voi incerca sa fiu o prezenta placuta pentru ea si sa o incurajez. Sa vada ca poate avea incredere in mine si totul va fi bine. Voi incerca sa o fac sa imi spuna ce o framanta si astfel cu siguranta odata inceputa conversatia cu greu se va termina. Nu am nimic impotriva fetelor timide. Chiar imi place sa fiu cu astfel de persoane, adica sa le fiu alaturi, sa vada in mine cineva in care pot avea incredere. Stiu ca majoritatea vad timiditatea ca pe o boala si incearca sa te schimbe. Stiu ca e greu. Incearca sa ignori persoanele astea. Cauta sa cunosti genul de oameni in preajma carora vezi ca te simti bine si nu esti nevoita sa porti o masca. Esti deosebita. Sa stii. Nu te descuraja. De obicei persoanele timide sunt profunde. Si desi toti te acuza ca gandesti mult si faci putin, pe viitor asta va fi in ajutorul tau. Pentru ca vei intelege mai usor unele lucruri. Si vei fi cu un pas inaintea multora. Succes si sper sa fii mai increzatoare pe viitor. Nu uita. Esti deosebita. Fii tu. Nu te schimba pentru altii. Daca vrei sa te schimbi, fa-o pentru tine si pentru prietenii tai. Importanta nu este parerea celorlalti. Este parerea celor care conteaza. Te pup.

| AlerimxD a răspuns:

Hey, stai liniştită. Băieţilor li se pare adorabil să facă o fată să roşească. Încearcă să vezi asta ca pe ceva plăcut. Eu chiar mi-aş dori să pot roşi, dar nu pot... Nu trebuie neaparat să scapi de timiditate, poate fi o calitate ce atrage băieţii cuminţi.
Succes. Xoxo.

| Alee_6805 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu care sunt baiat sad