| raduspace10 a întrebat:

Cum faci voce inalta fara sa treci pe voce de cap.Gen ca Freddy Mercury sau in melodia La La La de la Naughty Boy sau in Grace Kelly de la MIKA.
Dar sa nu fie ceva care sa iti faca praf corzile vocale in 2 ani

3 răspunsuri:
| Skyglory95 a răspuns:

Vocea interpretilor este modificata in studiourile de inregistrare...parerea mea e ca ar trebui sa te preocupe mai mult ce gen de muzica vrei sa canti deoarece fiecare gen de muzica are cerintele lui...

| raduspace10 explică (pentru Skyglory95):

E si asta o varianta.Dar totusi cand ajunge unu la nivel inalt e aproape imposibil ca cineva sa nu il surprinda fara "masina" si sa vada cum canta...cativa totusi au "teava"
Oricum astea sunt cazuri rare.Stiu ca inregistrarile sunt unele facute si la masina dar ceva voce tot trebuie sa aiba

| Skyglory95 a răspuns (pentru raduspace10):

Https://www.facebook.com/....../photo.php asculta ce voce are vlaire... spune cum a facut-o:))