| Ronni a întrebat:

Cum ți-ar plăcea mai mult: sa ai mai multe vacante si excursii in timpul anului școlar si o vacanța de vara cu 1 luna mai scurta sau o vacanța de vara mai lunga dar putine zile libere in timpul școlii? De ce?

3 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Prima varianta pentru ca te motiveaza sa inveti, ai mai mult chef, nu esti plictisit de scoala caci mereu te asteapta cate o mica vacanta.

| AndyLavy a răspuns:

Una si buna la sf de an. pentru ca atunci simti ca ai vacanta si chiar te poti bucuca de ea, si in plus toamna iarna unde pleci in vacanta in afara de munte? ma refer in tara, vara e mai fain poti face mult mai multe lucruri. prefer o vacanta lunga pentru a simti ca am vacanta.

| AndyLavy a răspuns:

Si daca vreau neaparat o vacanta in timpul anului, gen o saptaman, nu ma duc si gata, nu e chiar atat de complicat.