| dianadiana a întrebat:

Cum ii considerati pe cei care compun poezii?
E ceva normal? Adica am auzit multi care spun nu ai ce face... Sau iti trece peste ceva timp, nu mai stii ce e aia poezie... Dar eu nu cred asta? Voi? Compun poezii de ceva vreme totusi happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu scriu poezii de vreo 20 de ani si face parte din viata mea. Sotul meu scrie si el poezii cam tot de atata timp. Ne-am cunoscut prin intermediul poeziilor. Asadar, bravo tie.

13 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Si eu mai compun poezii din cand si cred ca e foarte frumos sa ai darul acesta de a compune, sa scrii poezi si peste cativa ani sa le recitesti si sa-ti aduci aminte de ce ai gandit candva de sentimentele tale,. happy felicitari! si nu cred ca este o pierdere de vreme big grin

| Victoria a răspuns:

Cei care compun poezii o fac pentru ca asa simt, pentru ca le place, pentru ca au talent, nu pentru ca isi propun ei sa o faca. Mi se pare foarte frumos sa scrii poezii, dar nu toata lumea poate.

mira
| mira a răspuns:

Poeziile nu se scriu la comanda sau pentru ca vrei sa impresionezi pe cineva.La persoanele cu o anume sensibilitate si cu usurinta de a gasi "cuvantul ce exprima adevarul" apare o nevoie imperioasa de a incredinta hartiei emotii puternice intr-o forma poetica, plastica, expresiva.Dostoievsky spunea"nu este scriitor cel care scrie, ci acela care nu poate trai fara sa scrie".

| adi4ever a răspuns:

Cei care compun poezii vor sa isi transmita anumite sentimente foarte bine ca compui poezi chiar daca unele versuri nu au sa zic legatura intre ele. poti compune multe genuri de poezii dupa cum iti vrea inima

| deel a răspuns:

Felicitari! a scrie poezi este un dar mare, mi se pare uimitor sa stii cum sa imbii cuvintele ca sa ajunga la cititori!

si eu mai scriam poezii pentru scoala si erau foarte apreciate la fel si compunerile!

prietenele mai ziceau cateodata ca sunt mai ciudata ca in loc sa vb despre baieti si chesti de astea vorbeam despre carti!

ador sa citesc si sa scriu si nu mi se pare nimic anormal in asta!

| adrianaadrianaadriana a răspuns:

Ca de la Adrianaadriana la Dianadiana:Suntem NORMALI, scriem poezii atunci cand simtim(eu am scris cand am suferit din dragoste), exprimam prin versuri ceea ce striga sufletul nostru.SUNTEM foarte normali si sensibili.Trebuie sa ne gaseasca cei care sa ne si inteleaga.Scrie incontinuare, Diana!

| dianadiana explică:

Mai stiu ceva... Eminescu spunea asa : Poezia - trandafirul ce creşte în potir de aur, sufletul frumos. love strucklove strucklove struck uoffff il ador

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perpetueaza cea mai pura forma de literatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copuii poezii doar atucii cind te simti singura si esti trista sau atunci cind esti atit de fericita ca nu poti reda prin comunicare... si cu siguranta ca nu este doar o stare de spirit momental ci ramine in suflet pentru totdeauna
chiar am avut parte sa fac cunostinta cu o persoana ce apoi mi-a devenit prietena.,. aceasta fata ce are 11 ani (de-o virsta cu mine) alcatuieste despre parinti in special despre mama care a plecat peste hotare si miine 22. 05. 2010 ea isi va aniversa ziua de 12 ani singura fara mama doar cu prietenii si rudele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca eu compun poezii pentru ideile ce-mi vin pe moment.big grinNu pentru ca nu am ce face sau ca asta e "vremea" poeziilor.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este normal, eu pot sa scriu poezii dar voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ador poeziile. Imi plac deoarece sunt facute cu multa dragoste si nas vrea nici odata sa se termine compusul poeziilor le ador mai ales poeziile lui Mifaui Eminescu.

| BabyBlue_9975 a răspuns:

Si eu compun poezii
multi spun asa deoarece nu au talentul de a compune
totusi trebuie sa ai si ceva talent la chestiile astea