| FuckingContra a întrebat:

Cum ii explic tatalui meu ce inseamna meet?
Nu ma refer la cuvantul tradus din engleza (a intalni). Ma refer la meet-uri intre oamenii cu aceleasi interese, vreau sa merg la un meet despre o trupa si nu stiu cum sa-i explic ce e aia

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Spune-i ca-ti place o trupa, eventual arata-i si cateva cantece care ti se par mai ok si explica-i ca sunteti mai multe fete si/sau baieti, va inatalniti intr-un parc sau o cafenea si pur si simplu vorbiti despre trupa respectiva si eventual si despre voi.
O zi frumoasa!

1 răspuns:
| Storm1X a răspuns:

Incepi usori sa-i explici ce inseamna meet tradus normal si dupa dezvolti subiectul. Incerci sa derivezi spre ai explica cum este la intalnirile astea, oameni care au aceleasi interese, pare simplu pentru mine happy