| MrSnow a întrebat:

Salut.
Doresc să știu dacă cineva știe ce înseamnă cuvântul "chemtrails" tradus din engleză?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Inseamna "dâre chimice" sau "urme chimice", opusul lui "Con-trails", care sunt urmele condensului pe care il vezi pe cer in urma unui reactor, si care ilustreaza o "teorie"...cel putin bizara:
Cum ca, niste indivizi "otravesc" planeta, disipand substante chimice din reactoarele avioanelor.

Oricine stie cum functioneaza un astfel de motor de avion...isi da seama ca "teoria" e o tampenie.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un traseu vizibil lăsat pe cer de o aeronavă și crezut de unii că constă în agenți chimici sau biologici eliberați ca parte a unei operațiuni ascunse.

google traducere