| LCD a întrebat:

Cum ii poti spune unui baiat care insista...ca nu vrei? fara sa se simta prost.si sa inteleaga... e aiurea... poate daca ii spun direct...se supara thinking sau nu mai vb...

5 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Daca nu ii spui direct pe parcurs ce il amagesti va intelege ca nu esti pregatita momentam, dar ca la un moment dat tot vei accepta sa ai o relatie cu el... spune-i direct ca il vezi doar ca pe un amic... adevarul doare dar e mai bine sa-l stiewinking

| rozalia25 a răspuns:

Spune-i ca momentan nu iti doresti o relatie, si ca nu stii unde te va purta viata, si ca nu vrei sa suferi, insa ca pe el il respecti mult, si tii la el ca la un frate, dar momentan nimic mai mult. Zi ca iti doresti doar prietenia lui curata, si nici pe viitor nu ii promiti nimic sentimental.

| alessyca a răspuns:

Mai bine sa ii zici direct
daca tu incerci sa il iei pe ocolite e posibil ca el sa nu inteleaga sau mai bine zis sa se faca ca nu intelege si sa se amageasca si atunci o sa fie si mai rau.

ii zici direct tot ce ai pe suflet si atat

| christabell a răspuns:

Barbatii(baietii), nu inteleg decat daca le spui direct si clar ce vrei sau nu. Ei nu stau ca femeile sa disece firul in 4, sa analizeze adica fiecare gest, privire, metafora sau alte cosmetizari asemanatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi-i direct...