| →βσσblėėŝ←׃╳ a întrebat:

Cum sa il fac pe un baiat sa nu ma mai placa? Nu vreau sa il fac sa se simta prost, pentru ca ii "indragostit" de mine de aproximativ 2 ani.Si de multe ori i-am zis ca nu am nevoie de iubit, dar nu mai pot sa ii spun intodeauna aceeasi scuza.
Si nici nu ii pot spune ca nu il plac pentru ca stiu ca ar suferi mult(il cunosc foarte bine) i-am explicat ca noi ne intelegem mai bine ca prieteni dar nu poate sa inteleaga acest lucru...Pls un sfat happyMs :*

Răspuns Câştigător
| Nişka a răspuns:

E cam incurcata situatia, daca nu vrea sa inteleaga caci pentru el esti doar un simplu amic. Probabil pentru ca nici tu nu i'ai spus ca nu-l placi mai spersa sa fie ceva intre voi. Sfatul meu oricat de dureros mai bine i-ai spune ceea ce simti pentru el.Chiar daca ar suferi pe moment e mai bine decat sa spere la ceva imposibil

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, discuta serios cu el si fi sincera, e cea mai buna solutie... spune-i ca vrei sa fie doar amicul tau si ca nu ai sentimente de dragoste pentru el, desi poate se va simti pe moment aiurea, crede-ma ca e mai bine asa, peste un timp iti va multumi pentru sinceritate, daca nu simti nimic pentru el nu are rost sa nu ii spui ca el poate isi face saracu sperante desarte.Sau daca nu ai prieten de ce nu ii acorzi o sansa? Sa vezi cum e, poate vei prinde drag de el, e doar un sfat. Daca crezi ca nu simti chiar nimic fi sincera cu el si daca tot va insista sa fie cu tine sau ca te place atunci incearca sa il ignori ca altfel greu scapi de el.

| madalicious a răspuns:

Sfatul asta vine de la fratemiu.
Daca il ignori prea mult nu faci decat sa il atragi si mai mult, cel mai bine este sa ii explici ca nu vrei sa fiti impreuna daca e cu adevarat baiat cu minte isi va da seama ca nu are nici o sansahappy

| syme a răspuns:

Daca de doi ani e indragostit de tine, atunci sigur nu va mai fi daca tu ii spui ca ai nevoie de un barbat adevarat si la momentul potrivit.
La baieti, mai nou nu le place chestia asta cu barbatul adevarat, asa ca sigur o sa-l tii la distanta.

| Loriii a răspuns:

Spune`i ca daca ar fi mult mai bine sa continuati a fi doar amici. pentru ca daca ati fi impreuna, apoi v`ti despartii, ati strica toata prietenia dintre voi. sh` ca prietenia are o valoare mai mare decat sa fiti impreuna, sa fiti "iubiti" pentru un timp.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu intelege ca vrei sa fiti doar amici si atat, atunci incearca cu ignoranta.