| Bya` a întrebat:

Cum imi pot convinge prietenele sa mearga la strand?!straight face
Parca le.ar fi frica. Nu vor. Parintii de obicei tatii nu le lasa, dar mamele da.
Nu vrem sa mergem cu parintsii`.
nu stiu puteti sa ma ajutati?! Funda

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

De multe ori chiar daca nu este normal pentru a iti atinge scopurile trebuie sa minti, este recomandabil sa ajungi sa te simti bine la strand. Apoi cu un grad de vinovatie sa recunosti ca ai gresit fara sa-ti dai seama.

| Kaya_1133 a răspuns:

Ati putea sa va faceti abonament la un bazin de inot.Este mult mai curat si mai putin aglomerat decat un strand si nu risti sa iei tot felul de boli. Poate asa o sa le lase.Bafta!

| MsBee a răspuns:

Eventual mergeti o data sa va plimbati pe acolo si dupa luati mai multi prieteni sa mergeti intr-un grup mai mare si poate asa se simt mai in siguranta. Sper sa reusesti sa le convingi :*