| Vanesa2002 a întrebat:

Hey...TPU va rog ajutati ma...părinții nu ma lasa sa fac nimic... vreau sa merg la dans dar nu ma lasa pentru ca cică sunt baietii si nu stiu ce... Nu ma lasa sa ies afara cu prietenele... Nu pot sa fac nimic ....pe toate prietenele mele le lasa ...doar pe mine nu... Nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| idonthaveaname137 a răspuns:

Şi în casă poate să-i pice tavanul în cap. Şi când merge la şcoală poate să meargă unul beat la volan şi să dea peste ea pe trotuar.

Părinţii au rolul de a socializa copiii. Dacă îl ţii toată ziua în casă nu-l exonerezi de toate relele din lume.În plus, cu certitudine ştim că părinţii ăia fac un lucru rău.
Buna creştere şi educarea unui copil e o datorie şi obligaţie, nu o alegere.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ar fi lasat si erai in acel club care a ars? Multumeste-le parintilor.Ei au trecut prin viata.Tu inca nu ai destula minte.

| darrio2007 a răspuns (pentru idonthaveaname137):

Esti copil si tu daca spui ca parintii aceia fac un lucru rau.Vei fi parinte la randul tau si nu vei mai gandi ca acum.

| idonthaveaname137 a răspuns (pentru darrio2007):

Să înţeleg că ce vreţi să transmiteţi dvs. e că privarea copilului de apartenenţă la anumite cercuri sociale, benefice pentru dezvoltarea lui ca fiinţă socială, e un lucru bun? Aveţi o părere diferită faţă de cea a tuturor doctoranzilor în psihologie clinică.
Mai împărtăşiţi-mi din teoriile dumneavoastră, vă rog.

| idonthaveaname137 a răspuns (pentru darrio2007):

Şi în casă poate să-i pice tavanul în cap. Şi când merge la şcoală poate să meargă unul beat la volan şi să dea peste ea pe trotuar.

Părinţii au rolul de a socializa copiii. Dacă îl ţii toată ziua în casă nu-l exonerezi de toate relele din lume.În plus, cu certitudine ştim că părinţii ăia fac un lucru rău.
Buna creştere şi educarea unui copil e o datorie şi obligaţie, nu o alegere.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Si daca sunt baieti ce? Ai facut ceva rau pentru varsta ta?
Nu prea sunt multi baieti la dans, parerea mea si cei care sunt nu cred ca-s d-aia cu intentii neortodocse.

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Am nevoie sa-mi spui varsta ta pentru a-ti spune daca e nevoie sa iei atitudine sau nu. happy

| Vanesa2002 explică:

Am 15 ani.