| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot mentine parul ondulat? il am ondulat dupa baie... dar dupa ce dorm se turteste si nu il mai am ondulatsad...stiu ca il pot mentine cu fixativ si spuma. dar deja mi s-a deteriorat parul de la acestea...

6 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Bigudiuri...sau cozi impletite.

| JackieSue a răspuns:

Sau perie rotativa

| ViVi a răspuns:

Eu am parul undulathappy dupa baie la mine e drept dar dupa ce mi se usuca e tot mai cret nu folosesc nimica.
eu cred ca e mare porcarie sa folosesti fixativ gel sau alte chestii ...cum vrei tu happy
succes sper sa til poti face

| Bishop a răspuns:

Daca vrei o zi intreaga, spala-te dimineata tongue

| jo a răspuns:

Primul lucru: nu-l lega. Eventual poti sa-l prinzi cu o clama sa nu-ti vina in ochi, dar leaga-l lejer. Apoi: foloseste balsam pentru par ondulat, care da forma buclelor. Si da-l cu apa inainte sa iesi din casa (cu un pulverizator), va potoli firele rebele si ii va da forma. Si eu am aceeasi problema si nu imi place sa folosesc spuma pentru ca il incurca foarte tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este ceva foarte fain de la Sunsilk, ca un fel de crema, pentru bucle si onduleuri, nu-ti afecteaza parul deloc, tubul e verde si miroase tare frumos, iti si lasa parul matasos.nici nu ti-l incarca, ajuta si la o pieptanare usoara... te dai pe parul uscat, nu necesita clatire tongue