| Mayar a întrebat:

Spuma sau fixativ? Am parul nici drept, nici ondulat. Mi-l fac cu placa astfel incat sa fie ondulat, si as vrea sa stiu cu ce e mai bine sa il dau: cu spuma sau fixativ? Deci fac asa de mult timp cu placa, insa trebuie sa recurg la una dintre aceste doua solutii. E mai bine pentru par cu spuma oare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Nu te da nici cu placa, nici cu fixativ, nici cu spuma timp de o luna. Sa vezi cum parul se face mai frumos si mai sanatos!
Pentru mai multe informatii intra pe http://forum.romedic.ro/sub_cat/Tratamente_eficiente_0124.html

7 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Spuma + difuzor as zice eu. pentru placa mai bine dai cu spray pentru bucle si de stralucire sau un fixativ usor pentru ca altfel le face sa se lase.

| BonneLess a răspuns:

Poi daca zici ca iti sta bine si cu spuma si iti sta foarte bine inca, pentru ce ne mai intrebi?

| Mayar explică (pentru BonneLess):

Pentru ca nu stiu ce e mai bine pentru parul meu. spuma sau fixativ? Sta bine cu ambele, dar care e de preferat? Asta intreb pentru ca nu am experienta

evenso
| evenso a răspuns:

Daca folosesti placa degeaba pui spuma inainte, deci fixativul iti recomand.

| Mayar explică:

Nuu, deci dupa ce l-am facut cu placa daca pun spuma sau fixativ? Ca la mine merge sa dau cu spuma si dupa, si tot sta bine happy

| LAriiscukka a răspuns:

Stii ce iti recomand eu pentru parul onlulat il infasorii in stanilo dupa care il incalzesti bine cu placa si il lasi asa. daca vrei sa iti stea ondulat bine iti pui spuma din jos in sus astfel inca sa iti stea asa cred. sper ca te-am ajutata

| Ionescu_Alina_Mihaela_1980 a răspuns:

Cu spuma