| sergiuc a întrebat:

Cum inregistrez la contabilitate achizitionarea de materii prime?

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Pai te ajut eu, e simplu.Iti fac formula si iti scrii tu sumele, pentru ca nu le-ai spus aici.Nu stiu ce clasa esti si daca ai invatat simbolurile insa iti fac ambele formule si fara simboluri si cu simboluri.
% = 401` 12.400(de ex)
301 10.000(de exemplu)
4426 2.400(de ex)

% = 401''Furnizori'' 12.400-,
301''materii prime'' 10.000-,
4426''tva deductibil'' 2.400-,

1 răspuns:
| sergiuc explică:

Ms mult florinell, sunt clasa a 10 si am nevoie de note la conta, insa e o materie grea si greu de inteles.iti multumesc mult.