| valeria4u a întrebat:

Cum modific formatul unei imagini? Adică din format.jpg să fie.png. yawn Fundăă.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Deschizi cu paint si dai save as png

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dublu click pe ea, si dupa aia dai save as si la sfarsit pui.png sau ce vroiai. Cred ca asa se procedeaza. Sau cauta un tutorial pe youtube straight face.

| greenwave666 a răspuns:

O deschizi poza in paint si schimbai extensia! din.jpg in.xxl sau cum iti trebuie tongue funda!

| 114dan a răspuns:

Intra Start>All programs>Accesories>Paint>File>Open...>alegi fotografia>dupa ce ai terminat dai File>Save as... la save file as type alegi png si salvezihappy