| LovelyKitty2 a întrebat:

Cum ne dam seama cat de tari sunt tigarile? Dupa gudron, nicotina sau carbon? Daca ati putea sa faceți si o clasificare de la cele mai slabe la cele mai tari, ca sa stiu sa încadrez un pachet la tărie slaba medie sau mare. Funda! Multumesc anticipathappy

1 răspuns:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Dupa cantitatea de nicotina, celelalte sunt compusi toxici fara utilitate.Pe la noi sunt multe tipuri de TIGARETE! Tigarile sunt altceva, nu le amesteca. Daca vrei sa vezi cat de tare e o tigareta, rupe filtrul si trage asa din ea.Nu prea poate nimeni sa faca o clasificare fiindca sunt multe tipuri de tigarete la noi, si fiecare are cantitatea ei de nicotina.Hai sa spunem ca printre cele mai tari din comertul de chiosc sunt dunhill black, care, daca retin eu bine au 9 mg de nicotina, dar si mult gudron.Eu unul, cand am ocazia, prefer camel, 8 mg de nicotina, o aroma moale, fara note amare si un miros placut de frunza de tutun. Dupa dunhill mai e popular pall mal, pentru anumiti cocalari mai e kent scurt. Din cele mai vechi pe piata noastra sunt viceroy/more, cu o aroma deloc agreabila.