| Acellin a întrebat:

Cum poate o persoana sensibila și emotiva sa devina indiferenta?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Este greu. schimbarea se face in timp si trebuie sa fii puternica, sa rezisti la impulsul de ati mai pasa de altii. trenuie sa te gandesti mereu ca fiecare e pentru el si nimanui nu ii pasa de tine, deci tie de ce ti-ar pasa de ei.
daca ajuti o persoana dar la randul lui el/ea nu te ajuta sau cineva care te foloseste si in dos nu da nici doi bani pe tine atunci e cazul sa fii indiferenta fata de el/ea

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin autocontrol!

| FaraNumePls a răspuns:

Asa simplu. După ce este rănită n-o sa ii mai pese.