| Allisson a întrebat:

Cum pot anula o comanda pe librarie.net?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra aici si anuleaza comanda
http://www.librarie.net/informatii-contact.php

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la ei. Daca au trimis coletul poti sa-l refuzi si gata. Ai acest drept conform legii.

| mihai69 a răspuns:

Dacă n-a plecat încă, probabil un simplu telefon e suficient. Altfel:
===
Despre retururi

Conform legislatiei in vigoare, acceptam returnarea comenzilor in termen de 10 zile de la data primirii de catre client. Returnarea produselor se va face in ambalajul original si doar daca produsele nu au suferit deteriorari. De asemenea, returul trebuie facut prin acelasi transportator prin care a fost facuta comanda initiala. Cheltuielile aferente returnarii bunurilor vor fi suportate de catre client. De asemenea va reamintim ca legea prevede ca vanzatorul are dreptul ca atunci cand considera ca actiunile cumparatorului au fost cu rea intentie sa solicite daune de interese catre cumparator.

Incercam ca toate situatiile neplacute aparute sa le rezolvam amiabil si eficient, de aceea va rugam sa ne comunicati cat mai rapid din momentul in care ati primit o comanda daca produsele comandate nu corespund asteptarilor dumneavoastra si doriti sa le returnati sau sa va trimitem un al produs la schimb.
===
( www.librarie.net/informatii-comanda.php )