| ksm1485 a întrebat:

Cum pot cunoaste persoane (sunt la liceu dar nu prea am o viata sociala)?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu te sfatuiesc cu multa caldura sa apelezi la activitati extrascolare si voluntariat.Vei gasi acolo adolescenti cu interese similare si, din perspectiva mea, nimic nu spune prietenie mai bine decat activitatile acestea comune, fiindca implica socializare chiar daca vrei, nu vrei. laughing Nu mai spun ca e si benefic pentru persoanele introvertite.Succes!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Renunatand la jucatul de jocuri pe PC si telefon!
incercand sa fii atent la ce spun ceilalti din jurul tau, aratandu-le un minim de empatie si fiind prietenos dar nu excesiv
facand sport si avand hobbyuri!
succes

| Nefertiti369 a răspuns:

Te poți implica in activități extrașcolare, cum ar fi competițiile, concursurile, serbări, etc.Sau poți încerca să ieși mai mult pe hol, poate dai peste cineva și intri in vorba.