| Andreea0522 a întrebat:

Cum pot face characterul de la Roblox în jocuri să vorbească pe telefon?

2 răspunsuri:
| sh859JD a răspuns:

Dacă te referi la cum sa iti activezi voice chatul, iti va trebui un act doveditor ca ai 13 ani sau mai mult (ex: Buletin, Pasaport, Certificat de nastere) si dupa iti va cere sa iti dai o poza cu actul si cu fata ta.

Daca te referi la faptul cum sa dai mesaje pe web, este foarte simplu. Ai o iconita cu chatul si acolo poti trimite mesaje prietenilor tai.

Daca te referi la cum sa dai mesaje in jocuri, ai in colt dreapta sus o caseta cu ''Type Message here'' vei da click pe ea si iti vei scrie ce vrei tu sa scrii.

Sper ca team putut ajuta, sa ai o seara faina!

| Andreea0522 explică (pentru sh859JD):

Nu mă refer la voice chat. Mă refer la față. Am văzut lumea mișcând față ca și cum vorbeam. Eu nu mă refer la voicechat