| alexandramihaelag a întrebat:

Cum pot invata la biologie?

Răspuns Câştigător
| BlackAngel232001 a răspuns:

Pai citesti din manual sau din caiet ce ai tu, intr-un loc linistit din care sa nu iti distraga atentia si daca nu poti memora asa invata-l ca pe un cantec este o metoda foarte buna dar totusi daca nu tii minte mananca alune sau ia pastile pentru a tine minte bine. Succes si sper sa iei un 10 dupa ce inveti. Pup.

2 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Pai mananca bine si hidrateazate si stai intr-un loc linistit si invata.Sau daca iti place muzica mult ca mine fa lectia intr-un cantec.Eu asa faclaughing.Pa, pa

| AtateaConditii a răspuns:

Daca iti place biologia poate fi mai usor, depinde si felul tau de a gandi unii invata greu altii usor. Toti avem metode diferite de invatare. Citeste lectia, incearca sa o intelegi nu te lasa distrasa de nici un sunet sau fapte. Gandeste-te cum inveti ca fiecare cuvant reprezinta ceva si fa un fel de povestioara. De exemplu un tesut este format din celule. Iti imaginezi celulele niste frunze care alcatuiesc un covor fiind tesutul, mie mi se pare mai usor asa.