| cristina9085 a întrebat:

Care e cea mai buna metoda de a invata la biologie?(pentru olimpiada)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Inchizi toate electronicele din camera ta, inclusiv telefonul il duci la bucatarie si-l inchizi ca sa nu te sune nimeni samabata si duminica, si in linistea camerei tale te apuci de invatat, citind si incercand sa intelegi logic ce ai citit, ca sa memorezi.
la fiecare 2 ore poti lua o mica pauza de 10-15 minute ca sa mergi la toaleta sa bei apa sau sa manaci.