| pieptar a întrebat:

Cum pot lipi un petec pe o pereche de blugi? Nu merge sa-i cos.
Am incercat cu super glue si face pata. Iar cu prenadez se dezlipeste dupa prima spalare.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie cusut, la croitorie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să îl coși tu, ori manual, ori la mașina de cusut. E atât de ușor, și economisești și banii. Ia un ac, o papiotă cu ață, alegi nuanță potrivită și coși mărunt, finuț (să nu strângi), ai grijă, se coase lejer. La urmă, îndrepți materialul cu fierul de călcat, încălzit ușor.