| AnemonaP a întrebat:

Cum pot modifica in word sa imi apara paginile numerotate jos ca intr o carte? Il am in romana

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Ai o functie antet si subsol.

| Ardelean_Dan_1993 a răspuns:

Utilizați această procedură pentru a numerota toate paginile sau pentru a exclude din pagina de titlu (prima).

În fila Inserare, faceți clic pe Număr de pagină

Selectați o poziție în document, în cazul în care doriți să fie, cum ar fi Partea de sus a paginii (antet), în Partea de jos a paginii (subsol), Marginile de pagină (laturi) sau Poziția curentănumărul de pagină.

Alegerea Poziția curentă inserează numărul de pagină în cazul în care cursorul este menținerea în prezent în document.

În lista verticală, alegeți un format de număr de pagină.

Pentru a reveni la corpul documentului, apăsați pe Esc sau faceți clic pe închidere antet și subsol pe fila proiectare.

Pentru a exclude din pagina de titlu din pagina de numerotare, de asemenea, sub Instrumente antet și subsol, pe fila proiectare, asigurați-vă că este bifată caseta Prima pagină diferită.