| xMaTrIxX a întrebat:

Am o intrebare la un test la Tic. Trebuie sa fac in Word 2007 paginile in jos in partea stanga numerotate cele pare si in dreapta cele impare ca si o carte. Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
| ElderMircea a răspuns:

Pai pe fila Inserare, faceți clic pe pictograma Număr de pagină, apoi faceți clic pe Număr de pagină. Selectați o locație, apoi alegeți un stil de aliniere. Word numerotează automat fiecare pagină, cu excepția paginilor de titlu desemnate.