| Stefanutz14_4551 a întrebat:

Cum pot sa aflu ce tip de procesor mi se potriveste la PC? Stiam ca se ia dupa socket, dar cum pot afla ce socket am la PC? Si ce tip de monitor mi se potriveste? Unde pot sa vad? MS mult, FUNDA big grin

1 răspuns:
| daniel_5197 a răspuns:

La monitor nu prea conteaza atata timp cat are intrare vga si/sau dvi(majoritatea din zilele noastre au).
La socket:descarci CPUz si vezi ce procesor ai, dupa care cauti pe goagal pe ce socket e procesorul respectiv si ai aflat.