| CălinPL a întrebat:

Cum imi aflu socket-ul de la procesor?

Răspuns Câştigător
| IonutzMariusz a răspuns:

Metodele cele mai simple (bănuiesc că nu știe să citească informațiile date de CPU-Z) sunt de a da click dreapta pe My Computer (sau Computer) și Properties și găsești modelul procesorului după care îl poți căuta pe google (ex: Intel E6600) și apar toate detaliile, sau metoda cea mai simplă spunându-ne ce model ai iar noi îți spune happy

2 răspunsuri:
| ForTheWinTPU a răspuns:

Aflii cum se numeste placa de baza si ce model are, te duci pe site si te uiti la socket. Te duci la un site unde se cumpara componente iti scrii placa de baza si dai la descriere.
Funda.winking

| Andrei_XD_1998 a răspuns:

Simplu era un program CPU-Z instaleaza-l si iti zice el ai socket si ce placa ai si rami tot, funda?