| aditzuca a întrebat:

Cum pot sa imi fac computerul sa mearga mai repede?
Fara sa schimb ceva caci de la o vreme merge greu

Răspuns Câştigător
| Snk01 a răspuns:

CTRL+ALT+DEL vezi sa nu ai peste 35 de programe care ruleaza. Ar fi necesara o poza ca sa imi dau seama ce prograe iti trebuie si care nu, oricum daca ti se pare ceva suspect opreste acel program si vezi ce reactii are pc-ul ( Dar niciodata sa nu opresti un program de system, doar unele de la utilizator ca altfel ti se restarteaza pc-ul ). Si mai desfa unitatea si curat-o de praf cam o data la o luna cu un aspirator, sau o scoti undeva afara si sa dai cu uscatorul de par ca sa iasa praful.winking

3 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

S-ar putea sa aiba memoria ocupata, poate ai prea multe fisiere pe el.

| nimicaici a răspuns:

Heey,ai luat vreun virus big grin chemi p candva care se pricepetongue

| i0nutz555 a răspuns:

Scoate programul System Mechanic si defragmenteaza pc-ulwinking