| X-treme a întrebat:

Cum pot sa imi fac pielea mai fina?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Iti cureti foarte bine tenul cu geluri de curatare, demachiant, lotiune tonica si folosesti creme hidratante.

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste un gel pentru corp si o crema hidratantahappywinking

cami
| cami a răspuns:

Foloseste uleiuri hidratante, si alege-ti cu grija sapunul ( nu nu aiba ph-ul sub 7) [este acid]. dar cel mai indicat ar fi ca pe corp sa fololosesti gel de dus.

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca intai cu o solutie tonica si apoi o crema nutritiva, daca este vb ce pielea tenului, iar in ret foloseste o crema de corp.

| ioanaa a răspuns:

Buna,

O solutie ar sa iti faci gomaj de 2ori pe saptamana si sa folosesti o crema hidratanta.

Eu asa fac, si nu ma plang happy
Bafta, pupici.

| Ben. a răspuns:

In afara d c au spus d-rele de mai sus, lucruri f ajutatoare, trebuie sa te protejezi de soare, frig, ploaie rece; factori care duc la imbatranirea tenului.

| andi a răspuns:

Cremele fac pielea mai fina.

| Ea a răspuns:

Este adevarat ca folosind creme pentru fata, vei avea pielea mai fina. Dar... oare pentru cat timp? Spun asta deoarece cunosc multe exemple de femei care regreta ca s-au dat pe fata cu tot felul de creme in tinerete.
Parerea meawinking. Mai indicat ar fi sa folosesti masti naturale. La mine dau roade happy

| gherghe_9739 a răspuns:

Cu un smirghel prin frecare pielea devine f. fina.

| murik a răspuns:

Ulei de bebe happy

| Elyyyyy a răspuns:

Pentru inceput : exfoliaza-te cu malai sau zat de cafea. Urmatorul pas este hidratarea fie cu o crema, fie pui intr-un tub sau pulverizator ulei de maslina si aplici pe piele dupa exfoliere. ATENTIE! A nu se face mai mult de 2 ori pe saptamana exfolierea. funda?