| anca422224567899 a întrebat:

Cum pot sa le zic părinților că vreau sa merg in București pentru o zi că sa merg la magazinul primark, sunt înnebunia după el

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Le spui pur si simplu cand acestia sunt in toane bune.Ai mult de calatorit pana acolo? Eventual mergi cu o prietena, nu singura.Si planifica din timp cu ce ajungi acolo (transport in comun etc), uita-te pe maps ce zone sunt ok si arata-le si parintilor ca nu te duci asa random si nu risti sa fii expusa dubiosilor sau zonelor rau famate. Daca le prezinti dorinta ta cu argumente, sigur vor fi de acord cu acest mini trip.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ne-ai spus si nouă.

| Violleta2022 a răspuns:

II intrebi politicos si normal, daca vor sa mearga cu tine la Bucuresti, ca sa vizitezi tu acel magazin.
Banuiesc ca esti minora, deci este indicat sa fii insotita de un parinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa cum ne ai zis și nouă