| 7775 a întrebat:

Am 1.80m și 81 de kilograme. Ce să fac ca să slăbesc? Am 14 ani.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa slabesti? daca nu esti intr-o situatie de genul sa ai foarte mult "tesut adipos" atunci nu vad de ce ai dori cu ardoare acest lucru
ai 1.80m si 81 de kg, este aproape raport "perfect"
dar daca vrei tu sa slabesti sigur ca o poti face! sa fii mai in forma!
dieta si sport!
iar o sa se ia de mine anastasia ca am vorbit ca babele de la piata mare laughing

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa iti reevaluezi alimentatia, sa mai tai in primul rand din dulciuri si snack-uri, bauturi carbogazoase si alte din astea pe care adolescentii adora sa le consume.

https://www.doc.ro/......l-de-viata

| Hyperion7 a răspuns:

Fă mișcare,renunța la fast-food, băuturi dulci, dormi bine, fă fasting, dar nu te înfometa.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu mai e nevoie sa slăbești cum spunea și Simpatic, pentru ca ai un raport greutate/înaltime foarte bun, dar dacă totuși vrei sa slăbești iată câteva moduri de a slabi 1. Exerciți care îți cresc masa musculara,având masa musculara mai dezvoltata, automat vei arde mai multe calorii, deci vei slabi mai repede, nu mai iti spun știi care sunt acestea ca probabil ca stii, dacă ai o gantera mai grea pe acasă nu dinacea de copii e perfect, dacă nu poti merge la sala, nu uita sa faci zilnic flotari cat mai multe ca și ele te ajuta la slăbit 2.mersu cu bicieta și alergatul, ai grija ca după ce mergi mult cu bicicleta, sau alergi o sa ți se facă probabil foame 3. exercitiile cardio, adica cele care cresc considerabil bătăile inimii, sunt de obicei exercițiile care presupun efort fizic intens.Succes