| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma distrez singur? Fara prieteni, cam niciodata nu am ce face pe afara si nici in casa, plictiseala extrema

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Citeste o carte, uitate la un documentar, joaca-te un joc care iti stimulează creierul https://www.gamesforthebrain.com/romanian/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când nu ai nimic de făcut, să nu faci chiar nimic.
Când nu faci absolut nimic, o să îți vină în minte să faci ceva să nu te plictisești.

| ihnei a răspuns:

Apuca-te de un sport, iesi si cunoaste persoane, pune mana si fa ceva ce-ti place

| Denisa0502 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby, poate cantatul, ori vocal, ori la un instrument, origami, poti invata sa gatesti, poti scrie o poveste, desena, te poti apuca de editat, photoshop, poate de invatat limbaje de programare( te va ajuta in viitor). Daca ai varsta necesara, poti sa te angajezi pe timp de vara, poate la un magazin sau poate undeva unde iti face placere. Daca esti fata, poti invata sa te machiezi, sa inveti moda si asa mai departe. Poti invata sa fotografiezi, sa te apuci de un serial, sa te uiti la un film etc. Daca mai vrei idei, iti mai pot da!