| una_6091 a întrebat:

Cum pot sa ma ingras mancand sanatos? (respect mesele zilei ) si totusi nu ma ingras. am 49 kg,,, si mai mananc si multa paine! sad

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru a te îngrășa , trebuie în primul rând să îți creezi un program rațional.Faci o mare greșeală dacă mănânci numai alimente ce conțin o mulțime de calorii , crezând că te vei îngrășa uniform.
În primul rând , trebuie să te odihnești suficient (minimum 8 ore) și nu oricum , ci de la orele 23:00 până la 7:00 dimineața ,sau 00:00 , până la 08:00. A doua variantă nu ți-o recomand , mi se pare puțin târziu.
În fiecare zi trebuie să ai minimum 3 mese regulate ,sănătoase și nutritive. De exemplu , de la micul dejun nu trebuie să lipsească pâinea prăjită , cărniță de pui fiartă și un pahar de iaurt. La prânz , meniul trebuie să fie puțin mai consistent , de aceea recomand o supă/ciorbă + carne de pui/porc la grătar. În cazul în care ești elevă/studentă , ai grijă să-ți cumperi ceva sățios , dar și sănătos! Nu cumpăra produse fast-food cu gândul că te vei îngrășa! Vei pune mai mult pe burtă și șolduri , iar aspectul urât nu îți va plăcea sub nicio formă. Și acum urmează partea cea mai importantă. Se spune că masa de seară este foarte importantă , pentru că alimentele se digeră greu dat fiind faptul că nu facem mișcare ci dormim , deci , în acest moment al zilei ne îngrășăm cel mai tare.
Recomand pui la cuptor cu legume și un pahar de iaurt.
Nu uita ! Pentru a te îngrășa așa cum dorești , trebuie să faci mult sport ,pentru ca grăsimea să se depună uniform.
Baftă!

| una_6091 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

I'ti multumesc pentru aceasta cura dar eu sunt vegetariana...dar am sa inlocuiesc carnea cu soia si poate merge. multumesc frumos ^^

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru una_6091):

Îmi pare rău, nu știam.
Cu plăcere, și multă baftă!