| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama daca o prietena este una adevarata? intr-un fel sa o testez.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să o trădezi? De ce? Ca să-şi piardă încrederea în tine? Dar de ce consigeri o fată de vârsta ta sau mai mare prietenă adevărată,de ce vrei să o consideri aşa? Când de fapt nu există.
Mama ta ar putea fi singura prietenă adevărată deoarece ea nu te-ar trăda niciodată,te cunoşte,nu te-ar sfătui greşit sau în favoarea ei, nu ţi-ar fura iubitul... etc, înţelegi?
Spune-mi cu cine te împrieteneşti ca să-ţi spun cine eşti!
O zi minunată în continuare!

7 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Cu timpul o sa veziwinking

| Bee123 a răspuns:

O prietena adevarata te trateaza asa cum ar vrea ea sa fie tratata de cea mai buna prietena a ei, dar respectand diferentele de personalitate dintre voi. Ca sa iti poata fi prietena adevarata trebuie sa stie sa se poarte si sa te vada ca pe un suflet "frate". De aici pornesc toate celelalte pe care trebuie sa le faca sau nu, din intentie si manifestarea intentiei.
o prietena adevarata e langa tine si la bine si la greu,iti da sfaturi bune,te intelege,te ajuta la nevoie,nu are secrete fata de tine,nu te barfeste,e sincera si comunicativa,o prietena adevarata te accepta asa cum esti, nu vrea sa te modeleze dupa placul ei, nu te influienteaza la rau

| LoL a răspuns:

O prietena adevarata nu cred ca o poti testa...incearca sa ti aduci aminte daca ti a fost alaturi la bine si la rau sau daca nu te a tradat nu te a barfit...la aceste lucruri trebuie sa te gandesti si ai sa vezi daca ti e o pretena adevarata

| Diiana232997 a răspuns:

Pai.pune-o sa faca ceva pentru tine sau pune pe o alta prietena sa o intrebe ce parere are despre tine.
Daca nu, cu timpul vei vedea daca iti este sau nu o prietena adevaratahappy.

| roxanik_5050 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta sa stii
o prietena adevarata nu se combina cu baiatul de care iti place tie
nu spune la nimeni unele secrete pe care i leai zis tu
infine sunt mai multe dar o sa vezi in timp daca ea este o prietena buna ok? tongue fundita?

| Lummy a răspuns:

Spune-i un lucru si spune-i sa nu-l mai spuna la nimeni...si daa nu spune.e de binebig grin

| rockstarbabe500 a răspuns:

Pune o colega de la tine din clasa sa inventeze un zvon despre tine si sa-l spuna prietenei tale si daca ea crede zvonul ala inseamna ca nu iti e prietena adevarata, sper ca te-am ajutat.