| speak a întrebat:

CUM pot sa nu mai fiu dependent de pornografie si so urasc? Va rog ajutati-ma
AM 14 ani jumate si deja am inceput sa ma masturbez cred ca este din cauza pornografiei Deci va rog ajutati-ma sa scap de pornografie.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Fa-ti o prietena la care sa tii, pe care sa o indragesti si iti vei da seama ca fetele din filmele porno fac sex pe bani, ca niste curve, si ti se va parea foarte scarbos.

In general se scapa de masturbare si porno daca iti faci o prietena pe care sa o iubesti cu adevarat.

Cat despre masturbare, daca vrei sa o faci, esti liber. Nu dauneaza decat in exces.Fa-o si tu cu masura.

Bafta

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta sa te ocupi cu altceva anume la calculator, dupa ce termini priveste un film! Va orice doar sa fii ocupat cu ceva mai important sa mai folositor! Ok
Succes

| speak explică:

Hei multumesc foarte mult pentru raspunsurile excelente sa stiti ca m-au ajutat foarte mult mersi pentru tot.