| marianalex55 a întrebat:

Cum pot sa scap de emotii cand sa vorbesc cu o fata?

Răspuns Apreciat de Editori
| AlexandruSEV a răspuns:

Fii natural, nu trebuie sa dai impresia ca prezinti un numar in fata lor, incearca sa fii relaxat, sa nu ti tremure vocea, umerii drepti si sa nu stai cu capul in jos, fa contact vizual si ofera macar un gram de siguranta, si sa zambesti. Totul tine de tine, e vorba de ambitie si daca o ai vei reusi. Ca sa scapi de emotii nu o privi ca pe o potentiala iubita, gandeste te la ea ca la o prietena mai intai, sau imagineaza ti ca e un prieten si vorbesti cu el, autocontrolu e solutia, trebuie doar sa ti doresti.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal sa ai, emotiile o sa-ti dispara cu cat te obisnuiesti mai mult cu situatia de a vorbi cu o fata, adica sa te pui in situatia de a vorbi cu cat mai multe si dupa un timp n-o sa ti se mai para asa wow incat sa te emotionezi

| LonelyLoner92 a răspuns:

Gandeste-te ca vorbesti cu un baiat.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să fii cât mai relaxat, respiră adânc.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la psihoterapie. Sau iei psihotrope.

| Endoryus a răspuns:

Un singur mod exista. Vorbeste cu cat mai multe fete posibil. Cu prima o sa iti tremure picioarele. Cu nr 2, 3, 6, 12 si incet incet dispar emotiile astea.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Remarcabil sfat, femeile le notam cu numere. Eu zic sa le facem serie, ca la buletine, telefoane, masini etc.
Cu primul telefon o sa iti tremure mainile, dar cu telefonul 2, 3, 6, 12 dispar emotiile. Acelasi lucru, nu?

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Nu prietene. Femeile o sa le comparam cu lucrurile. Stai ca imi amintesc ceva. CUm era? " Prefer o masina noua" zicea un mare "filozof" anul trecut. "Cand achizitionezi o masina, preferi una noua sau folosita?". Spune-mi, te simti?

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Una e o metafora, o gluma si alta e ce ai zis tu. Adica pana la numarul 12, restul vor fi manechine de proba, le foloseste timpul si poate sentimentele ca sa faca practica, nu?

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Cliseu mai penibil ca "era o gluma", puteai folosi?
Zici ca esti femeie cu sentimentele astea. Am zis sa vorbeasca. Nu sa isi bata joc sau altele. Daca tu asta ai inteles, ai probleme grave la mansarda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste te ca nu ai nimic de pierdut si oricum aia e, daca ai emotii, nu e sfarsitul lumii. Mai existã fete.
Sa stii doare mai tare regretul, sa nu incerci(care sta cu tine ani de zile)decât sa te faci de caca, pe moment.