| emma6312 a întrebat:

Cum pot sa slabesc la picioare si in talie?crying((fundita

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La picioare slabesti mai mult prin exercitii - sari coarda, fa aerobic special pentru asta, tine dieta anticelulita, evita sa mananci seara ca se depune pe solduri ( mai ales dupa 6-7 seara), fa fitness, mergi la sala sati tonifiezi corpul, genoflexiuni
pentru talie - tine-o mult in diete dar si niste ex fizice totusi
Nu manca - fasole, pastai, cartofi, sare, lactate grase (smantana, cascaval ), carne grasa ( vita, porc), prajeli, banane, inghetata, ciocolata, dulciuri, aluaturi, paine alba, paste, orez
Poti tine diete pe saptamana - 1 zi mananci numai lactate ( doar lapte, iaurt, cas, branza de vaci ), 1 zi numai fructe ( proaspete, compot, dulceata, salata fructe fara smantana, iaurt ), 1 zi legume ( fierte, proaspete, salata, piure etc), 1 zi de carne slaba ( -peste +pui+curcan -- la gratar, fierte ), 1 zi de toate ( lactate slabe, carne usoara, legume, fructe ), 1 zi combini lactate si carne, 1 zi combini fructe si legume.
Poti manca odata pe saptamana - 2 patratele de ciocolata amaruie, 1 ou fiert 2 felii de paine alba
mananca 2 felii paine neagra / de secara pe zi max
E recomandat sa mananci cereale la baton din ala musli.
Pt exercitii la burtica happy ajuta abdomenele cel mai vizibil.
Genoflexiuni faci 50 pe zi - jumate dimineata, jumate seara/la pranz, cu incalzire inainte
Abdomene min 50 pe zi poti si mai multe...
Nu ar strica putin jogging timp de vreo 30 min pe zi
Nu uita ca nu trebuie sa faci ex nonstop - mai fa pauze in care sa mananci un fruct, sa bei o apa, si scuturati picioarele si mainile ca sa nu faci intindere musculara.
Bea ceaiuri si apa plata cat de des se poate ca te ajuta sati treaca pofta de mancare.
Nu bea bauturi carbogazoase, suc de la magazin sau bauturi alcoolice tongue. Daca poti fa-ti niste suc de fructe natural la storcator ( recomand de morcov mai ales ) sau niste piure de legume in blender (yummy). Sper ca te-am ajutat! Eu am tinut oastfel de dieta in vacanta de vara si am dat jos 10 kg ( eu am mai incalcato ca altfel cine stie poate mai slabeam big grin ). Ce zici o funda? plis big grin

| hhmmmm a răspuns:

Alearga sau du-te la sala si fa exercitii sub supraveghierea unui antrenorhappy