| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cum pot sa ma îngraș la picioare? As vrea sa fac și sport, dar nu știu ce, nu as vrea sa slăbesc in talie

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Nu cred ca vrei sa te ingrasi ci vrei sa-ti dezvolti musculatura pe picioare. Ideal ar fi sa mergi la sala, acolo unde poti face exercitii la presa pentru picioare, hiperextensii pentru cvadricepsul femural si flexii pentru bicepsul femural; si poti sa-ti lucrezi si gambele la aparatele specifice pe care le gasesti acolo. Daca nu vrei sa mergi la sala, poti sa faci genoflexiuni, fandari, si urcari pe scari, incercand sa sari o treapta la fiecare pas, adica sa pasesti peste doua; si poti sa mai faci si ridicari de bazin din pozitia culcat pe spate (pe jos sau pe pat), cu talpile aduse cat mai aproape de fund. Si trebuie sa mananci proteine si carbohidrati.

2 răspunsuri:
| MadalinVoicu98 a răspuns:

Te ingrasi, pur si simplu se pune peste tot, nu cred ca tu cand erai mai slabuta cu 20 kg sa zicem decat acum erai mai groasa la picioare decat acum!

| Anonima1700 a răspuns:

Corpurile noastre diferă. Unii sa zicem pot fi slabi dar sa aiba picioare foarte groase.
Dacă te vei îngrășa, se va pune peste tot asa ca iti recomand sa pui masa musculara.
Poti căuta pe yt in engleza(deoarece acolo se gasesc cele mai multe)
Scri: Exercitii pentru marirea masei musculare la picioare (nu stiu sa traduc in engleza, hihi)
Dacă depui efort in fiecare zi(ajunge o dată pe zi) atunci o sa ajungi la rezultate.
Spor!