| mady34 a întrebat:

Cum pot scapa de acnee? pls ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa iti dea un tratament, asa cu reteta e mai ieftin la farmacie.

NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON (se eliberează fără rețetă). Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara). Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi un dermatolog.
Succes. Numai bine.

| Lace a răspuns:

Produsele pe bază de argilă sunt foarte bune în tratarea coşurilor.Dar cel mai bine e să consulţi un medic dermatolog pentru un tratament mai bun şi potrivit tenului tău.
Baftă!

| tybyshorr a răspuns:

Sex sex sex sex si iar sex...scuze daca ti se pare prea vulgar raspunsul meu dar asta e solutia sigura, incearca! bafta!

| Nadynaa a răspuns:

Exista Gerovital Anti Acnee la farmacii si nu este scump!

| mady34 explică:

Mersi

| sabrina55one a răspuns:

Pai eu am incercat un tratament:in fiecare seara storci putina zeama de lamaie si o intinzi cu o batista sau cu vata pe fata cu 15 minute inainte sa te speli pe fata.(asta o s-o faci seara ). intr-o saptamana o sa vezi rezultate