| aaa_1934 a întrebat:

Cum poti cuceri un baiat? Funda:X:X:X

5 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Depinde. Daca esti atragatoare atunci nu e nevoie de foarte mult. Faptul ca il atragi va fi in sine un prim pas stabil ce va face ca toti pasii ce urmeaza sa fie facuti in ritm mult mai alert, decat in caz contrar, in care in prima faza nu se simte atras de tine. In cazul acesta, e mai dificil sa ii castigi atentia, cu atat mai mult intr-un timp scurt. Insa frumusetea in sine nu e decat o singura calitate. Ce-i drept, una foarte impunatoare, cand e vorba de a cuceri o persoana de sex opus, insa e departe de a fi totul si daca nu detii o frumusete iesita in comun, atunci ii poti atrage atentia punandu-ti cat mai bine in valoare celelalte calitati. Fiecare are un farmec personal. Trebuie doar sa ti-l descoperi si sa nu eziti sa-l folosesti. Insa nu incerca sa fi pe placul tuturor si in niciun caz nu te schimba pentru o alta persoana. Trebuie sa fi iubita pentru ceea ce esti. Daca te vezi nevoita sa te schimbi pentru a fi iubita, atunci nu merita. Aceea deja nu mai e iubire. Succes!

| Libelle a răspuns:

Aoleu...sunt atatea articole pe net si prin reviste despre subiectul asta...
http://articole.famouswhy.ro/......da_capul_/
http://www.nonverbal.ro/......pului.html
Si multe altele.
Da daca lui nu ii place de tine poti sa stai si intr-un deget ca tot nu ii vei atrage atentia.

| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!

pai, depinde. eu de obicei urmez acesti pasi:

1. Stau pe lanag el sa vad ce-i place si ce nu.

2. incerc sa vorbesc cat se poate de mult cu el

3. rad la orice gluma face el.

4. i-i fac orice capriciou( daca vrea ceva ii dau)

5. observ daca merreu rade cand am vede, iar daca da am reusit!

Sper ca va functiona!

| lovem3 a răspuns:

Prin felul tau de a fihappynu incercasa pari ceea ce nu esti pentru ca mai tarziu baiatul va descoperi asa fi tu insuti si sigur se va indragosti de tine +incearca sa fii mai feminina mai aranjata incearca sa-i atragi atentia sa intri in discutie cu el sa fii cat mai aproape de respectivul

| PuFFuletz a răspuns:

♣`Pei... Trebuie sa fii Sincera, Sa te porti Normal, sa Nu Te porti ciudat cand esti in prijama Unui Baiat [O sa creada ca esti Dusa]
Trebuie sa fii Frumoasa! :-x` SA fi asa UN pic` de Gasca!