| KIRY02 a întrebat:

Cum poti pierde memoria?

Răspuns Câştigător

Am incerca sa ma dau cu capu' de pereti da' n-am reusit sa uit nimic laughing
Poti sa-ti pierzi memoria din mai multe motive.
De exemplu daca te abtii mult timp sa respiri ( neuronii au nevoie de mult oxigen si daca n-ai antrenament, unii neuroni mor si din pacate neuronii nu se mai refac ). Poti sa-ti pierzi memoria si de la unele lovituri la cap.
Alt motiv ar fi lipsa de exercitiu; daca nu esti obisnuit sa memorezi multe lucruri, poti uita destul de repede. Poti uita multe lucruri si datorita neatentiei... Poti fi neatent pentru ca faci acea actiune in mod repetat si te-ai obisnuit. De exemplu mancatul este o actiune obisnuita si o repeti zilnic, dar nu-i acorzi foarte multa atentie. Daca te intreb ce ai mancat ieri sau acum o saptamana la pranz mai stii? Sau cate pahare de lichide ai baut azi mai stii? xD
Pierderea memoriei poate fi datorata si unor boli.
Sper ca te-am ajutatwinking

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Accident rutier sau cu varsta care o capata omul

| Jony123 a răspuns:

Daca te referi la memorie RAM asta daca o strici suprasolicitando mereu sau scotando de acolo si bagando incorect la loc, daca la HDD te referi cam tot la fel, soliciti mult hddul si fara repauz, daca la memoria umana (cunostinta) dintr-o trauma, din cauza aloclului si stupefiantelor, din cauza uei depresii sunt mai multe motive dar astea care ti le-am zis sunt cele mai frecvente cauze! Funda? Plzzz

| AdelinaC a răspuns:

Prin lovituri la cap, accidente, socuri

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
De ce te-ar interesa aşa ceva? Doreşti să experimentezi asta? Nu-ţi recomand.
Pa, pa.

| MrSpooky a răspuns:

Iti arunci creieru la gunoi
usor nu?

| maradi3 a răspuns:

Simplu,o ai si ti-o pierzi dintr-una!laughing

| iuly_3244 a răspuns:

Daca ai un accident grav :de masina, motocicleta...etc.