| Ivr a întrebat:

Cum poți să faci un om să înțeleagă că îl iubești? De ce omul pe care il iubești, te iubea brusc să zică că nu te mai iubește? Vă rog ajutați-mă.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Că s-a plictisit de tine sau îi aduci prea multă frustrare în viață până înlocuiește iubirea cu frustrarea și alege în sfârșit să plece

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum poți să faci un om să înțeleagă că îl iubești
Citește cartea Cele 5 limbaje ale iubirii. După ce o termini, îți mai dau și eu despre al 6-lea limbaj,
dc poate așa brusc omul care Îl iubești te iubea brusc să zică că nu te mai iubește? De ce poate? De aceea, fiindcă poate. Dacă poate, poate.
Iubirea vine și trece.

| Ivr explică (pentru sadrian46):

Cum e posibil așa brusc în cîteva zile

| sadrian46 a răspuns (pentru Ivr):

Da, o să îți dau un exemplu personal.
Am fost îndrăgostit platonic, dar turbat și pătimaș de o fată. de la 12 la 21 de ani.
La prima mea întâlnire cu ea, cara avea ca subiect aceasta, iubirea mea pentru ea, și reciproc, că și ea mă iubea exact la fel de pătimaș, și turbat cum o iubeam eu, mi-am dat seama în 5 minute că iubirea mea a făcut fâs, ca un balon găurit. În 5 minute, nu în câteva zile. Deci e posibil.

| llleo a răspuns:

De ce acorzi atat timp unor lucruri ale caror raspunsuri sunt în zadar? chiar crezi ca te ar ajuta faptul ca ai intelege asta? da, asa este, simti un regret si o durere nemărginită. dar trebuie sa treci peste indiferent. gandeste te la o soluție care te-ar putea ajuta sa combați starea asta, nu s o tii in vigoare.
Spor.

| Ivr explică (pentru llleo):

Meam dat seama că fără ea nu pot trăi o iubesc foarte mult am Înțeles că ea este totul pentru mine

| zuppyby a răspuns (pentru Ivr):

PS: mi-am dat seama
omul pe care il iubesc...in caz ca nu stiai...

| Ivr explică (pentru zuppyby):

Părinții ei sunt În potrivă

| zuppyby a răspuns (pentru Ivr):

Szcuze, dar ai cam prea multe greseli gramaticale....ar trebui mai intai sa inveti sa scrii corect si apoi sa pui astfel de intrebari...nu vreau sa fiu rea, dar this is the truth sad