| anonim_4396 a întrebat:

Cum să accept faptul că sunt urâtă?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare copil are frumusetea lui.
Faptul ca tu te consideri urata este probabil pentru ca te compari cu vreo fata frumoasa de la scoala. Dar nu asta este criteriul dupa care se face evaluare realista si corecta!
Trimite-ne o poza cu tine si iti spunem imediat parerea noastra!

| Fatamuntilor a răspuns:

Un profesor spunea,, Nu exista fete/femei urate!
Exista fete/femei care nu se ingrijesc.
Asadar. daca ai haine curate, te ingrijesti de tine, nu ai cum sa fii urata!

| Sofer a răspuns:

Te accepți asa cum ești. Nu exista femei urate. Doar femei frumoase în felul lor și drăguțe. :*.

| Donsavas a răspuns:

Sa nu mai ceri pareri despre frumusețea ta si sa realizezi ca nu trebuie să fi ca tipele din revistele de modă fiindcă nu sunt nici alea pe placul tuturor. De fapt, complexul asta de frumusețe se naște din faptul că vrem să fim pe placul tuturor, ca nu acceptăm că avem defecte si ca suntem unici, diferiți toti.

| PainTech a răspuns:

1. Normele de frumusețe sunt extrem de exagerate. E surprinzător cate fete drăguțe cred că sunt urate.
Probabil crezi că spun asta doar că să te simți mai bine, dar vorbesc serios.

2. Concentrează-te asupra lucrurilor pe care le poți schimba.

3. Zâmbește.

| siriusblack98 a răspuns:

Pune o poza cu tine si supunem la vot daca esti sau nu urata.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Depinde cu cine te compari
De la o vârstă o să-ți fie mai ușor să nu dai importanță acestui aspect, trebuie să-ți faci prieteni care nu te judecă pentru cum arăți.

| aimullah123 a răspuns:

Nu exista oameni frumosi sau urati.
De unde stii tu ca esti urata? Ai gasit tu etalonul frumusestii si ai facut o comparatie? Sau te consideri urata doar pentru ca asa ti-a zis cineva? Cand cineva spune "esti urata" inseamna de fapt vrea sa zica "nu imi place mie de tine, eu am alte gusturi"
Unii oameni prefera femeile mai scunde, altele pe cele mai inalte. Unii le prefera pe cele blonde altii pe cele brunete. Oamenii au gusturi diferite.
Poate ca ti-ai dori sa schimbi anumite lucruri la tine, nu stiu poate ai vrea sa ai ochi albastrii, un nas sau urechi diferite, poate ai vrea sa fii mai inalta sau mai solida. Daca nu iti place ceva la tine nu inseamna ca esti urata. Aproape toti oamenii vor sa schimbe ceva la aspectul lor fizic. Poti face un test, intreaba pe oricine, "daca ar fi sa iti schimbi ceva la aspectul fizic, ce ai schimba?" si vei vedea ca aproape toti sunt nemultumiti de ceva.
Deci in concluzie, cum faci sa accepti ca esti urata?
Pur si simplu nu accepti asta pentru ca e total fals. Refuzi cu desavarsire sa mai zici despre tine ca esti urata si te iubesti asa cum esti. Oamenii sunt doar diferiti, dar nu urati sau frumosi.
A, si inca un aspect. Daca cineva iti spune ca esti urata, asta se va intampla probabil pana cand treci de adolescenta. Persoanele de varsta aia sunt obisnuite sa judece foarte mult. Un persoana matura si cu un minim de educatie nu iti va zice niciodata ca esti urata.
A. si inca ceva foarte important. Fata si corpul tau vor fi intr-o continua schimbare toata viata, exceptand inaltimea care se opreste dupa o varsta, culoarea ochilor si inca cateva. In special fata se tot schimba, asta e unul dintre motivele pentru care trebuie sa iti schimbi buletinul toata viata.

| Osneros a răspuns:

Nu stiu, intreaba pe TPU.

| NuConteazCineSunt0 a răspuns:

Obisnuieste te aia e. Si eu sunt. Gandeste-te ca se pot face operatii estetice, nu e ceva ce nu se poate rezolva. Nimic nu e imposibil. Incearca ceva make-up sau operatii. Pwp