| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma simt urata. Si nu stiu ce sa fac. ACCept orice sfat.winking

Răspuns Câştigător
| yoyodedeea a răspuns:

Nu estiurata. poate vrei sa spui ca nu estiperfecta ...sau...nu esticum ti-ai dori. Dumnezeu a avut grija sa ne faca pe toti frumosi, intr-un fel sau altul.
incearca sa-ti gasestifrumusetea interioara, fii mai optimista si increzaoare in fortele tale si iubeste-te in primul rand pe tine pentru ca ceilalti te vad asa cum te vezi tuhappy...estifatabig grin pune-te in valoare. pupici

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Adevarul este ca toti suntem urati. Unii au noroc sa fie urati in exterior altii in interior.Nimic nu este mai grav decat sa iti cultivi sufletul in spiritul urii in mod deliberat

| DakotaRoyse a răspuns:

Toti suntem si urati si frumosi in acelasi timp. Noi ne privim urati, pe cand alte persoane ne vad o zeitate.
E ca si cand, daca tu ai fi fost alta persoana, nu ai fi atrasa de tine.
E vorba doar de increderea in sine.
Ar trebui doar sa ti-o construiesti incet si sigur, si vei vedea ca in timp o sa te placi, o sa ai incredere in fizicul tau, si mai multa incredere in tine si in ce poti face tu.
In plus, nu trebuie sa asculti niciodata toate replicile invidioase si urate date de colege sau cine stie ce cretini rataciti. Tu esti tu. Tu ai calitatile tale pe care nimeni nu le mai are. Tu ai stilul tau de a vorbi, de a umbla, de a scrie, de a gandi. Nimeni nu are dreptul sa iti comenteze ca tu esti mai scunda, ca te imbraci prea mult intr-o culoare, ca esti nu stiu cum, etc.
Fii originala, schimbati freza de cate ori vrei pana te simti in regula cu ea, la fel si hainele si machiajul si tot. Pana te simti mai bine conturatawinking

| InLove a răspuns:

Nu te mai uita in oglinda dimineata dupa ce te trezesti. ia-ti o haina mia fruoasa, aranjeazate un pic si dupa aceea! laughing eu sunte sigura ca esti foarte frumoasa, nu ar trebui sa te ingrijorezi de asta daca eesti cea din poza, ar trebui doar sa fii ma iincrezatoare in tine big grin, cu toti suntem fromusi si foarte diferiti!

| alexamealexa a răspuns:

Pai daca uh esti cea din poza de la profil nu esti urata chiar deloc.Pai ca sa t convingi si uh de asta incearca sa t uiti in oglinda si sa spui cu voce tare toate lucrurile care iti plac la uh. Sper sa te ajute.Si nu uita:inainte ca cineva sa te placa trebuie sa te placi uh!winking

| gyovany95 a răspuns:

Incearca sa faci o lista cu ce ai vrea sa schimbi la tine si vb.im dupa, am incercat si chiar daca ma simteam ff urat nu am gasit nmk...incearca

| Spiku a răspuns:

So eu ma consider urat... dar partea fum e ca toate fetele sunt in limba dupa mine nu stiu kmthinking

| Malo a răspuns:

Daca vrei ca cineva sa te considere frumoasa in primul rand trebuie sa o faci tu. Nu stiu ce vezi tu urat la tine dar daca esti tu in poza aceea nu ai de ce sa-ti faci grijiwinking Fii mai pozitiva si multa bafta happy

| profudereligie a răspuns:

Eşti cea mai frumoasă fată din lume. Nu glumesc.

| miky_5800 a răspuns:

Hei...nu te desconsidera, nimeni nu este urat, toti avem calitati si defecte, dar nimeni nu este urat, dar nimeni nimeni nu este perfect. Fi tu insati si totul va fi ok...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Niciodata nu am spus despre un om ca este urat. Mereu am mers pe principiul "toti suntem frumosi, fiecare in felul sau". Daca tu te simti asa, asa te vor simti si ceilalti. Nu mai gandi asa. Cu siguranta acum daca te duci si te uiti in oglinda sunt absolut sigura ca o sa iti gasesti parti frumoase, pe care multi ar vrea sa le aibe. Fii mai increzatoare in tine. Asta nu este o problema asa de grava.Era mai grav daca te simteai urata pe dinauntru. Pana la urma, frumusetea este aleatorie.