| stefan1710 a întrebat:

Cum sa adorm mai repede?

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

-ia un somnifer
-bea un pahar de lapte cald inainte de culcare
-numara oi

| paulx94x a răspuns:

Fie faci cv toata ziua sa fii obosit, fie faci un dus cald sau cv de genu big grin

| Nicolet4 a răspuns:

Pune.ti castile in urechi si asculta putina muzica o sa adormi imedit la mine merge mereu *:

| pasta a răspuns:

Inainte de somn bea un pahar cu lapte cald indulcit cu cv miere
Am si eu aceiasi problema dar uneori o rezolv asa:
Inchid toate luminiile, am grija ca este liniste...nu trebuie sa iti fie cald sau frig,daca nu ai somn citeste o carte,incearca sa te iti la TV si pune'l sa se stinga... daca nu merge incearca sa te gandesti la ce ai facut in acea zi,ce ai de gand sa faci in viitor dar cu ochii inchisi,muzica iti oboseste creierul si urechile,daca e prea trista te face sa plangi cum esti singura si poti intra in ganduri,iar cea prea zapaiata iti ia somnul sau te streseaza.
Daca nici cum nu poti dormi ia un somnifer natural,sau bea sau mananca ceva ce sti ca te linisteste,punet ein pat comoda,inchide ochii,nu te gandi la nimic si asa vei adormi.
sper ca am fost de folos,dar vara mereu exista tulurari de somn si agitatie in somn, mereu vara am aceasta problema, vei vedea ca iarna sau in timpul scolii somnul este mai prudent...si tineti cu totii minte un lucru
*NU MANCATI CIOCOLATA, NU VETI COCA-COLA SAU CAFEA SEARA![va nelinisti, agita si tulbura somnicul]
Succes