| mariusmania a întrebat:

Sall! Am si eu o intrebare

cum sa adorm mai repede?

Răspuns Câştigător
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Da-te cu capul de usalaughing...glumesc.Incearca sa bei lapte, stimuleaza somnul, si in fiecare zi oricat de bine dispus ai fi sau oricat de obosit ai fi incearca sa te culci si sa te trezesti la aceeasi ora.Astfel iti formezi un program si iti obisnuiesti corpul cu propriul fus orar.

13 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Pai amesteca 100 Ml de Jack Daniels cu 75 Ml de Finlandia si da-l shot. Iti garantez ca o sa dormi ca un prunc...sau 50 Ml de Absinth, da-l shot si o sa dormi 2 zile ca un prunc laughing
PS: Nu, serios...nu-ti recomand Absinth big grin

| AmandytaErhan a răspuns:

Ia cutzitasu, infibgetil in burtica...si nu vei mai avea niciodata probleme cu dormitu

| odorash a răspuns:

1. ia somnifere
Toata ziua nu sta deloc in pat sau pe fotoliu, fii activa
Incerca sa faci mai mult efort fizic in apropierea orei de somn si sa te trezesti ziua cat mai devreme.
Bafta happy

| filaret03 a răspuns:

Fa o baie calduta

| Darkmind a răspuns:

Sominifere,fa multa miscare inainte sa te culci sa fii cat mai obosit sunt multe variante da nu inteleg de ce iti trebuie chestia asta. laughing

| MaxxMann a răspuns:

Leagana-te sau ia niste somnifere...

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Salut Marius!
O metoda eficienta este urmatoare: te asezi in pat, pe spate, si te cunfunzi in perna si cearceaf.
Sau numeri! Nu neaparat oilaughing
Sau asculti muzica linistita.
Ori te legenilaughing)Pare stupid dar e eficientwinking
Funda?batting eyelashes

| ZuZulache a răspuns:

Bea ceai de tei fierbinte si numara oitelaughing)

| ZuZulache a răspuns:

Nu e bine sa faci sport inainte de culcare...mi-a zis o dr.
pentru ca te energizezi, te agiti...nu mai poti dormi
dea mult ceai de tei si nu manca ciocolata sau sa bei cafea de la ora 6 in colo

| underground05 a răspuns:

Bea un pahar de lapte caldut inainte de culcare! pup

| DoamnaGărgă a răspuns:

Numeri.in gand
numeri oihee hee
te gandesti la ceva foarte frum.
sau asc. muzicawinking

| Mimi58 a răspuns:

Incerca sa bei un pahar de lapte dupa ce manci si te culci si te trezesti pe la 12 sau 13

| Mâţa67 a răspuns:

Gandeste-te la ceva frumos sau la ceva\cineva pe care iubesti...sau mai practic-fa mult sport inainte sa adormi.Bafta!winking

Întrebări recente