| inflicted a întrebat:

Ce exercitii sa fac ca sa adorm repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasi geamul deschis 15 min dupa aia te bagi in pat (nu uita sa.l inchizi)

| darrio2007 a răspuns:

Eu adormeam repede cand faceam exercitii la matematica. Adormeam instant.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masaj sa i ti faca prietenul, si vei adormii, ce varsta ai?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De respirație și de clipit.

| Ineys a răspuns:

La matematica.

| Apokales a răspuns:

Nici unul, exercitiile te pot energiza inainte de somn si tulbura.

| Apokales a răspuns:

Eu personal cand vreau sa dorm. Mananc fulgi de ovaz cu lapte (contin melatonina, care este considerat hormonul somnului) si adaug pentru gust dulceata sau unt de arahide, fac terci din ei.

Răspuns utilizator avertizat
| Coronavirusul a răspuns:

Dacă vrei să dormi de tot caută-mă

| AdeeAdeline a răspuns:

Îți recomand un program de yoga de 10 min, chiar înainte de somn.
Practic regulat de o vreme și chiar mi-e de folos, după multe alte încercări nereușite. (nu încerca pastilele pentru somn, îți încețoșează maxim gândirea)
Sarah Beth Yoga are niște video-uri geniale pe Youtube, chiar pentru asta. Sper să te ajute!