| polpub a întrebat:

Cum sa ai mai mult drip in clasa a 8a?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" polpub: ...sa ai mai mult drip"

dacă ai putea traduce?

| Alessio73 a răspuns (pentru sierra1):

Drip este un termen argotic care se referă la simțul stilului unei persoane, care este considerat sexy sau cool. Este o variantă a „Swag" și a fost popularizată de cultura hip-hop.

| sierra1 a răspuns (pentru Alessio73):

Cool, swag, drip?
- de la o poștă, constat că cineva vrea să pară mai șlefuit (de fapt ce aiureli vorbesc: șlefuit intr-a 8 a!) și mai interesant decât e

hai noroc!

| Alessio73 a răspuns:

Incearca sa imiti stilul persoanelol pe care le indragesti (vedetele tale favorite) sau daca vezi pe strada o persoana care iti place cum e imbracata incearca sa vezi ce iti place si sa adaugi la tinuta ta. daca esti baiat ti-as recomanda sa te uiti la vedete din trap/hip-hop

| sierra1 a răspuns (pentru Alessio73):

" Alessio73: Incearca sa imiti stilul persoanelol pe care "

- cam nașpa sfat. Ce zici de "incearcă să fii original"?

| Alessio73 a răspuns (pentru sierra1):

Din moment ce intreaba asta pe TPU e clar ca nu are in plan sa fie original

| sierra1 a răspuns (pentru Alessio73):

Măcar propune-i tu