| WildS0ul a întrebat:

Cum sa arat si eu mai dragut? puppy dog eyes sunt plina de cosuri si imi e scarba pur si simplu de fata mea. Nu pot sa imi dau cu fond de ten pentru ca ar insemna sa ma sinucid rolling on the floor cred ca intelegeti unde bat tongue ..am ochii caprui si chiar daca ma machiez cosurile parca ies mai mult in evidenta si arata inestetic. Am fost la dermatolog si nu mi-a mers niciun tratament. Ceva naturist si eficient( cat se poate de repede)? In curand voi avea si banchetul si imi e groaza cand o sa trebuiasca sa arat bine straight face crying(

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohh stiu cum e nu neaparat de cosuri dar eu la bachet am avut o infectie pe runte si pe obraz am luat niste plasturi pentru herpes chiar daca i-am liput pe fata erau transparenti si apoi am pus fond de ten:)) zici ca eram muma padurii:)) da ma rog.cel putin nu se observa fiindca arata ca pielea arsa...ma rog e povestea mai lunga da n-o lungesc pur si simplu accepta asa cum esti crede-ma sunt chestii mai grave eu folosesc clear skin de la avonhttps://www.google.ro/......ps?/search
al meu l-am furat de la mami ea nu-l mai folosea e ca un fel de fond de ten dar nu incarca estompez cu degetele atunci cand am cosuri are rolul de a le usca si scapi si de pete asta nu stiu daca merge cu petele dar ma rog lamaia ti le mai usuca cica, sau galbenus de ou batut bine si intins pe fata apoi lasat 10 minute si peste 10 min te speli cu apa calda..si sunt multe altele dar prima cu varianta a fost pentru mine uimitoare nu credeam ca se usca asa repede si scap de cos desii eu le storc pot sa zic ca n uam cosuri aproape deloc bine..mai am unele pete, fiindca acum ceva vreme aveam destule dar in fine daca tu esti optimista o sa se vada pe fata ta si oricum daca nu te poti scapa de cosuri macar parul sa arate bine si machiajul bineinteles dupa bunul tau plac :*

| Carmen100 a răspuns:

Sall big grin
Daca ai tenul gras s-ar putea sa mearga urmatoarea solutie:
Iei un cub de gheata, il pui intr-o punga micuta sau o folie de plastic, apoi pui cubul de gheata pe zonele cu probleme. La mine a mers!big grinbig grinbig grin
Sper sa te ajute si succes la banchet! peace sign

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Sa stii, nu trebuie sa zici ca "tie scarba " de tine. (Serios, de tine? ) Nu e vorba, dar tu intodeauna cand te uiti in oglinda trebuie sa zici :SUNT FRUMOASA" Daca tu zici ca " sunt urata" atunci poate vorbele tale se vor adeveri. Deci nu te da cu nici un fond de ten, si fii naturala. Lasa cremele, o sa-ti treaca cand o sa fie timpul. Apropo(probabil, ai debut(incepu) de agnee, sau sunt cosuri normale. SUCCES! Si pan`la urma CONCLUZIA ca sa nu o mai lungim: Nu te mai jigni singura, ceea ce zici tu ca "tie scarba" ar fi o jignire ingrozitoare la adresa ta, si tocmai tu o spui happy Repet: Sa iti treaca cat mai repede! SUCCES.