| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa blochezi -deblochezi un site din pc fara programe

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CUM BLOCHEZ ACCESUL LA UN SITE IN WINDOWS? (functioneaza pentru toate browserele)
1.Deschide folderul C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
2. Cauta fisierul numit HOSTS si deschide-l cu Notepad sau Wordpad
3. Sub 127.0.0.1 localhost adauga linia
127.0.0.2 www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+blochezi.com
www.numele+sitelui+pe+care+vrei+sa-l+blochezi.com e un exemplu, il inlocuiesti cu site-ul care doresti sa-l blochezi.
Deblocheaza un website:
-elimina linia(liniile) adaugate in fisierul HOSTS(uneori e necesar un restart pentru a putea intra pe site)
SAU varianta software aici -> K9 Web Protection - descarca - http://www1.k9webprotection.com/
Bafta!