| Yuuki1 a întrebat:

Cum sa comentez fara sa ii ranesc pe altii please

Răspuns Câştigător
| NINAAAAAAA a răspuns:

Buna, incearca sa iti spui propria parere pe un ton linistit si ghideaza-te dupa proverbu:"ce tie nu iti place, altuia nu-i face", dar totusi eu zic sa nu te gandesti asa mult la ceea ce spun ceilalti pentru ca oamenii oricum te vor judeca, a-i grija doar cu cei de care iti pasa cu adevarat.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incerci sa te pui in locul lor inainte de a deschide gura. Vorbesti despre fapte sau realitati si despre ce simti tu in legaatura cu ele in loc sa asociezi un epitet persoanei ("ai facut X iar eu m-am simtit Y" in loc de "esti prost pentru ca ai facut X"). Vorbesti pe un ton calm si nu uiti de politete.

Răspuns utilizator avertizat